Wielu autorów tworzy książki i publikuje je pod swoim pełnym imieniem oraz nazwiskiem. Częściowo autorzy tworzą tylko pod pseudonimem nie chcąc z różnych powodów ujawniać swoich danych. W końcu mają do tego prawo. Są również takie osoby, które tworzą pod nazwiskiem, jak również pod pseudonimem. Do osób z trzeciej grupy zdecydowanie zalicza się Nora Roberts. Jej romanse to już pozycja kultowa. Każda jej książka o takiej tematyce znajduje się na wysokich pozycjach list bestsellerów. Jednak bardzo mało osób wie, że tworzy ona również książki sensacyjne cieszące się również ogromną popularnością. Jako J.D. Robb zaprasza nas do “Śmierci i ryzyka”.

Zamach bombowy

Na Manhattanie znajduje się wiele wspaniałych i imponujących wieżowców, które są siedzibami różnych firm. W jednym z takich budynków znajduje się siedziba Quantum Air specjalizującej się w ekskluzywnych lotach. To właśnie tutaj pewnego dnia ma dojść do poważnej fuzji. Jednak nieoczekiwane na poranne spotkanie wiceprezes marketingu tej firmy Paul Rogan przychodzi obwieszony materiałami wybuchowymi, które odpala doprowadzając do swojego samobójstwa. Ginie nie tylko on, ale również 11 innych osób a wiele zostaje rannych. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego poważany pracownik, który 12 lat poświęcił się dla firmy doprowadza do samobójczego ataku terrorystycznego? Okazuje się, że został do tego zmuszony. Polivja w jego domu znajduje jego żonę i córkę, które były przetrzymywane przez porywaczy. Paul dostał ultimatum – albo wysadzi siebie na spotkaniu albo jego rodzina zostanie zabita. Mężczyzna wybrał mniejsze zło i ocalił swoją rodzinę. Jednak kto był za to odpowiedzialny? Kto zmusił Paula do wykonania tego kroku?

Świat wielkiej finansjery

Do wyznaczenia tej bardzo skomplikowanej zagadki zostaje wyznaczona znana już z poprzednich części Eve Dallas, która wie, że ma skomplikowany orzech do zgryzienia. Wie jednak doskonale, że zawsze może liczyć na wsparcie swojej wiernej przyjaciółki orz partnerki Peabody. Do tego dochodzą jeszcze oficerowie wydziału przestępstw elektronicznych, McNaba i Feeney. Nie można pomijać również męża Eve – multimilionera Roarke’a. To dzięki jego wiedzy policjantka wie jak poruszać się w wielkim i skomplikowanym świecie finansjery, gdzie liczą się milionowe kontrakty, wielkie fuzje i chytre posunięcia, które czasem doprowadzają do tak brutalnych kroków, jak zamach terrorystyczny. “Śmierć i ryzyko” J.D. Robb (https://www.taniaksiazka.pl/smierc-i-ryzyko-j-d-robb-p-1332073.html) to jedna z najlepszych pozycji, która porusza wiele aktualnych tematów ani na moment nie zwalniając. Akcja tej książki wciąga czytelnika w wir niesamowitych wydarzeń.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com