Śmierć jest dobrym motywem, jeżeli myślimy o niej w perspektywie książki sensacyjnej. Tak, tam gdzie trup ściele się gęsto i leje się bardzo dużo krwi – chętnie czytamy o takich sprawach. Sprawa ma się już jednak zupełnie inaczej, jeżeli śmierć jest czymś prawdziwym. Książki, gdzie czytamy o śmierci innych osób, które naprawdę żyły są bardzo dobitne. Warto jednak czasem po takie sięgać, dzięki czemu możemy uświadomić sobie pewne rzeczy. Taką właśnie książkę napisała Jan Garavaglia. Jej dzieło ma tytuł “Jak nie umrzeć. Radzi patolog sądowy” (https://www.taniaksiazka.pl/jak-nie-umrzec-radzi-patolog-sadowy-jan-garavaglia-p-1327514.html).

Praca patologa sądowego

Właściwie to dr Jan Carla Garavaglia to amerykański lekarz sądowy, urodzony w 1956 roku. Popularność przyniósł jej własny program telewizyjny, który za oceanem cieszy się ogromną popularnością. Również polscy widzowie bardzo chętnie oglądają program dokumentalny “Doktor G: lekarz sądowy”. O czym on mówi? O najróżniejszych przyczynach zgonów różnych osób. Pani doktor w każdym swoim programie stara się tak naprawdę dociec co się stało, co było przyczyną zgonu. Nie zawsze to co wydaje nam się na pierwszy rzut oka jest faktyczną przyczyną zgonu. Dr Jan Garavaglia ma w tym ogromne doświadczenie. Teraz czas na jej książkę i opowieść o tym, co zdążyła już odkryć podczas wielu lat pracy jako patolog sądowy. Mając do czynienia z najróżniejszymi osobami, które wylądowały na jej stole warto wysłuchać tego co ma do powiedzenia, ponieważ pewne rzeczy mogą nas bardzo mocno zaskoczyć. W pewnym sensie autorka książki zdradza nam przepis na długowieczność, którą możemy zachować, jeżeli będziemy troszczyć się o pewne rzeczy.

Przypadki z prosektorium

Zagrożenia czyhają na nas każdego dnia. Pani doktor radzi nam jak ich unikać w pracy, czy też podczas drogi na wymarzone wakacje. Dlaczego nie warto jechać z oknem na pół otwartym w aucie? Szczelina, która powstaje w tym momencie może okazać się wyrokiem śmierci dla wszystkich kierowców. Jak się okazuje trzy razy więcej mężczyzn topi się od kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Podczas wakacji wzrasta ryzyko śmierci na zawał serca. Jak tego uniknąć? Dbajmy o swoje zęby! Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ból zęba oraz rozwijająca się w ekspresowym tempie próchnica jest w stanie zabić człowieka nawet w ciągu 10 dni! O takich właśnie przypadkach w swojej książce mówi autorka “Jak nie umrzeć. Radzi patolog sądowy”. Jest to bardzo mocna lektura, jednak potrzebna. Tak wiele rzeczy bagatelizujemy w dzisiejszych czasach. Z pewnych nie zdajemy sobie sprawy. Może dzięki temu, że wysłuchamy mądrej i doświadczonej pani doktor lepiej zadbamy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com