Gry komputerowe to wspaniała rozrywka i…wielkie przekleństwo. To one zajmują ludziom dużo czasu, który mogliby przy tej okazji poświęcić na spacer po dworze lub na przeczytanie książki. Niestety, ale obecnie bardzo dużo osób ma problem z grami, bowiem przemienia się to w uzależnienie. Jednak na szczęście są takie osoby, które potrafią zachować zdrowe proporcje pomiędzy jednym a drugim. Są również takie gry, które podbijają serca wielu osób – pomimo tego, że spotkać można je na rynku już od dłuższego czasu. Do takich gier należy na pewno Minecraft. To właśnie o nim w 2020 roku ukazała się książka pt.”Minecraft. Na głęboką wodę” Nicka Elioplaos.

Kultowa gra

Minecraft to kultowa gra, która już od dobrych kilku lat (lub nawet dłużej) podbija serca wszystkich graczy na całym świecie. Również w Polsce można spotkać wielu fanów, którzy spotykają się nawet na specjalnych zlotach dedykowanych tej tematyce. Zresztą gra doczekała się nie tylko specjalnych książek, ale również gadżetów pod postacią chociażby pluszowych maskotek, plecaków, itd. Świat Minecrafta opanował ludzkość. Na czym ona polega? To strategia z elementami przygody w wirtualnym świecie. Wszystko jest tak skomponowane, aby gracz mógł w nią ingerować. Oferuje ona kilka rodzai rozgrywek. Największą popularnością cieszy się ten, gdzie można samodzielnie tworzyć cały świat. Nick Elioplaos zafascynowany tą grą postanowił stworzyć książkę o sile przyjaźni, umiejętności i ogromnej wiedzy. Wydawca gry uznał tą książkę za oficjalne rozwinięcie jego świata.

W świecie Minecraft

Minecraft. Na głęboką wodę” opowiada o grupie przyjaciół, którzy marzą o tym, żeby przedostać się do świata swojej ukochanej gry. Tych pięciu zawodników wie już chyba dosłownie wszystko tej grze. Nieoczekiwanie wchodzą w posiadanie tajemniczych gogli, dzięki którym faktycznie mogą przeniknąć do wirtualnej rzeczywistości. Jakie czekają tam na nich przygody? Niesamowite!Trochę się boją. Mają jednak odpowiednie doświadczenie w grze, które sprawia, że bez problemu pokonują kolejne poziomy na jednej z platform gry. W ich ręce trafia mapa do skarbu, która prowadzi ich prosto pod biom wody. Tam czekają na nich liczne, morskie stwory. Jeżeli jednak chcą dotrzeć do skarbu to muszą być dzielni, dzięki czemu uda im się pokonać wszelkie trudności. To doskonała okazja dla całej piątki dzielnych bohaterów, bowiem w tym świecie nie był żaden inny gracz. Czy uda im się odnaleźć skarb? Jeżeli ktoś ma w domu fana tej gry, to koniecznie powinien zakupić mu tą książkę, dzięki czemu na chwilę oderwie się go od wirtualnej rzeczywistości.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com